Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda PTE Academic'e Hazırlanın.

Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla PTE Hazırlık Kursu

PTE Uzmanlık Gerektirir, Seviye Tespit ve Deneme Dersi İçin Öğretmenlerimiz İle Tanışın

PTE Akademik sınavı hazırlık eğitimlerimizin süresi, katılımcının genel kelime bilgisi, gramer, okuma, yazma ve konuşma becerileri detaylı bir şekilde test edilerek belirlenmektedir. Yapılan seviye testi sonrasında kişinin kaç saatlik PTE hazırlık kursu alacağı belirlenmektedir.

Dünya Dilleri Merkezi PTE hazırlık eğitimlerini ön hazırlık ve sınava yönelik teknik hazırlık olmak üzere 2 şekilde desteklemektedir. Seviye belirleme testinin sonucunda eğer kişinin İngilizce eğitim alt yapısında eksikler olduğu anlaşılırsa, ilk önce bu eksikler tamamlanır.

Bu aşama sonrasında kişinin sınav mantığına, soru tiplerine, sınav strateji ve taktiklerine yabancı kalmaması için sınav tekniği eğitimi verilmektedir. Kişi böylece hem alt yapı hem de sınav teknikleri konusunda hazır hale gelmiş olur. PTE hazırlık eğitimlerimiz konusunda uzmanlaşmış akademik deneyimi tescilli öğretim üyelerimiz tarafından verilmektedir.

Pearson Test of English Academic (PTE Academic) Nedir ?

PTE uluslararası geçerlilikte kabul gören, bilgisayar tabanlı, okuma, dinleme, konuşma ve yazma bilgisini ölçen akademik İngilizce sınavıdır.

PTE’ye Kimler Katılabilir ?

PTE sınavına İngilizce seviyesini belirlemek isteyen 16 yaşını doldurmuş kişiler katılabilir.

PTE Sonucu Nerede Kullanılır ?

PTE, yurt dışı eğitimde, yüksek lisans ve doktora başvurularında, terfi etmede, İş Başvurularında, Özel Şirket ve Kurumlarda.

PTE Sınavına Kayıt Nasıl Yapılır ?

PTE Sınavına yalnızca online başvuru yapılmaktadır. PTE Academic rezervasyonu için öncelikle http://pearsonpte.com/ sitesinden bir Pearson hesabı oluşturmalısınız, üye girişi yapıp sınav yeri ve tarihini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

PTE Sınav Merkezleri Nerede ?

Sınav merkezlerini şu linkten görüntüleyebilirsiniz: http://pearsonpte.com/test-takers/test-centres/

PTE Sınavı Formatı ?

IELTS sınavı gibi tamamen kağıt üzerinde uygulanan bir sınavdır. Sınav Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır.

Sınav Süresi Nedir?, Sınav Formatı Nasıldır ?

Sınav süresi üç saattir. Sınav Konuşma ve Yazma, Okuma, Dinleme olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Dinleme, konuşma, yazma becerisini ölçer. Sınavın 2. bölümünden sonra 10 dakika ara verilir.

Bölüm 1: Konuşma ve Yazma (77-93 dakika)

Bu bölümde
Kişisel Tanıtım
Sesli Okuma
Cümle Tekrarlama
Görüntü Açıklama
Metin Özetleme

Bölüm 2: Okuma ( 32-41 dakika)

Paragraf sıralama
Boşluk doldurma
Çoktan seçmeli sorular
Bölüm 3: Dinleme (45-57 dakika)
Konuşma metni özetleme
Eksik sözcüğü bulma
Boşluk doldurma

PTE Sınav Sonucu Kaç Sene Geçerlidir?

PTE sınav sonucunuz 2 yıl geçerliliği vardır.